Milli Şura gələcək deputatların siyahısını açıqlayıb

Milli Şura gələcək deputatların siyahısını açıqlayıb
Загрузка...
Növbədənkənar parlament seçkilərinin nəticəsi öncədən müəyyən edilib və deputat elan olunacaq şəxslərin adları əvvəlcədən məlumdur, Demokratik Qüvvələrin Milli Şurasının sədri Cəmil Həsənli belə hesab edir. O, öz Facebook səhifəsində xatırladır ki, DQMŞ 2015-ci il parlament seçkilərinə 22 gün qalmış seçkilərdə qalib kimi tanınacaq şəxslərin siyahısını açıqlamışdı. Nəticədə 125 deputatdan 121-nin adı DQMŞ-nin siyahısı ilə uyğun idi.
DQMŞ yenə də fevralın 9-da parlamentə seçiləcək deputatların siyahısını seçkidən 12 gün öncə təqdim edir. Bu siyahı müxtəlif hakimiyyət orqanlarından, rayon icra strukturlarından, MSK, DSK-lardan və hakimiyyətə yaxın olan digər mənbələrdən əldə edilmiş məlumatlar əsasında tərtib edilib. C.Həsənli qeyd edir ki, bəzi dairələr haqqında yekun qərar verilmədiyindən siyahıda 5-6 dairə üzrə nəticələr fərqli ola bilər "Ölkədə "seçki” institutu olmadığı üçün seçki gününü - 9 fevralı gözləməyə ehtiyac yoxdur. Buyurun, 9 fevralda "seçiləcək" deputatların siyahısı ilə tanış olun”, - C.Həsənli qeyd edir və 6-cı çağırış Milli Məclisə seçiləcək deputatların siyahısını təqdim edir:
1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Vasif Yusif oğlu Talıbov (5-ci çağırış)
2 saylı Şərur seçki dairəsi - İsa Əkbər oğlu Həbibbəyli (5-ci çağırış)
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Səttar Möhbalıyev (5-ci çağırış)
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - Eldar Rza oğlu İbrahimov (5-ci çağırış)
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Siyavuş dünyamalı Novruzov (5-ci çağırış)
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Ülviyyə Tapdıq qızı Həmzəyeva (5-ci çağırış)
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Cəbi Hüseyn oğlu Quliyev
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Azay Quliyev (5-ci çağırış)
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Kamaləddin Nəsrəddin oğlu Qafarov (5-ci çağırış)
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Madər Musayev (5-ci çağırış)
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Aydın Nəsir oğlu Hüseynov (5-ci çağırış)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Natiq Cəfərli (REAL Partiyasının icra katibi)
13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi - Rauf Asif oğlu Əliyev (5-ci çağırış)
14 saylı Xəzər seçki dairəsi- Soltan Məmmədov
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Ülvi Quliyev (5-ci çağırış)
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Erkin Qədirli (REAL Partiyasının komitə sədri)
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Elnur Marat oğlu Allahverdiyev (5-ci çağırış)
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Rasim Musabəyov (5-ci çağırış)
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Hikmət Məmmədov (Baba oğlu) (5-ci çağırış)
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi -Adil Əliyev (5-ci çağırış)
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - Məlahət İbrahimqızı (5-ci çağırış)
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Asim Mollazadə (5-ci çağırış)
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Ziya Səmədzadə (5-ci çağırış)
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Könül Nurullayeva
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi -Sədaqət Vəliyeva (5-ci çağırış)
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi- Fazil Mustafa (5-ci çağırış)
27 saylı Sabunçu ikinci - Əliabbas Qalib oğlu Salahzadə (keçmiş deputatın oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi- Eldar Quliyev (5-ci çağırış)
29 saylı Səbail seçki dairəsi -Nigar Arpadarayi
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Sevinc Həbib qızı Fətəliyeva (5-ci çağırış)
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi -Fərəc Quliyev (5-ci çağırış)
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi- Afət Abil qızı Həsənova
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi Hüseynbala - Fazil oğlu Mirələmov (5-ci çağırış)
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi -Mixail Yuryeviç Zabelin (5-ci çağırış)
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi- Rauf Arifoglu ("Yeni Müsavat” qəzetinin baş redaktoru
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi- Qüdrət Həsənquliyev (5-ci çağırış)
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Pərvin Orxan qızı Kərimzadə (5-ci çağırış)
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Naqif Ələşrəf oğlu Həmzəyev (5-ci çağırış)
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Müşviq Cəfər oğlu Cəfərov
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Musa İsa oğlu Quliyev (5-ci çağırış)
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Hicran Kamran qızı Hüseynova (Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri Dövlət Komitəsinin sədri)
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Tahir Famil oğlu Mirkişili (5-ci çağırış)
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - İkram İsrafil (Müsavat Partiyasının üzvü)
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Müşfiq Fazil oğlu Məmmədli
45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Oqtay Sabir oğlu Əsədov (Son üç çağırış MM spikeri)
46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Rəşad Camalov (keçmiş müdafiə sənayesi naziri Yavər Camalovun oğlu)
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi -Aydın Böyükkişi oğlu Mirzəzadə (5-ci çağırış)
48 saylı Yevlax seçki dairəsi - İlham Kazım oğlu Məmmədov (5-ci çağırış)
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Əli Məhəmməd oğlu Hüseynov (5-ci çağırış)
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi - Şahin Seyidzadə
51 saylı Qusar seçki dairəsi -Azər Camal oğlu Badamov (5-ci çağırış)
52 saylı Quba seçki dairəsi - Vahid Əhmədov (5-ci çağırış)
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Anatoli Rafailov
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Sadiq Haqverdi oğlu Qurbanov
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Eldəniz Adil oğlu Səlimov (5-ci çağırış)
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Sevil Mikayılova
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Əminə Ağazadə
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Rəfael Hüseynov (5-ci çağırış)
59 saylı Salyan seçki dairəsi - Jalə Əhmədova
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Fəzail Ağamalı (5-ci çağırış)
61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı (Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının sədri)
62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Əziz Yusif oğlu Ələkbərli
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Kamal Xaqani oğlu Cəfərov
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Ramin Aləmşah oğlu Məmmədov
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi -Əhliman Tapdıq oğlu Əmiraslanov (5-ci çağırış)
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Bəhruz Məhərrəmov
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Malik Əvəz oğlu Həsənov (5-ci çağırış)
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Elman Xudam oğlu Nəsirov (5-ci çağırış)
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - Fəzail İbrahimli (5-ci çağıırş)
70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Məşhur Şahbaz oğlu Məmmədov
71-ci Masallı kənd seçki dairəsi - Anar Camal oğlu İsgəndər
72-ci Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Musa Qasımlı (5-ci çağırış)
73-cü Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Rüfət Quliyev (5-ci çağırış)
74-cü Lənkəran kənd seçki dairəsi - Hadi Musa oğlu Rəcəbli (5-ci çağırış)
75-ci Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Cavanşir Hümmıt oğlu Paşazadə (5-ci çağırış)
76-cı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Ziyafət Abbas oğlu Əsgərov (MM sədrinin birinci müavini)
77-ci Astara seçki dairəsi - Rəşad Məmmədqulu oğlu Mahmudov (5-ci çağırış)
78-ci Lerik seçki dairəsi - İqbal Nəriman oğlu Məmmədov (5-ci çağırış deputat)
79-cu İmişli seçki dairəsi - Razi Nurullaev
80-ci İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Çingiz Qənizadə (5-ci çağırış)
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - Şahin Əmir oğlu İsmayılov (5-ci çağırış deputat)
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Tair Musa oğlu Rzayev (5-ci çağırış)
83 saylı Ağcabədi-Fizuli seçki dairəsi - Aqil Abbas (5-ci çağırış)
84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Vüqar Bayramov (iqtisadçı ekspert)
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Tamam Cəfərova
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Novruzəli Aslanov (5-ci çağırış)
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Tahir Kərimli (5-ci çağırış deputatı)
88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Sabir Hacıyev (5-ci çağırış)
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Əfəndiyev Məzahir
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Cavid Həmid oğlu Osmanov (5-ci çağırış)
91 saylı Ucar seçki dairəsi - Ramil Sahib oğlu Həsən
92 saylı Zərdab-Ujar seçki dairəsi - Jalə Əliyeva (5-ci çağırış)
93 saylı Bərdə şəhər seçki Dairəsi - Fatma Vidadi qızı İldırım
94saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Zahid Oruc (5-ci çağırış)
95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Sahib Alıyev (5-ci çağırış)
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Anar Məmmədov
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Ağalar İsrafil oğlu Vəliyev (5-ci çağırış)
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Sahibə Əli qızı Qafarova (5-ci çağırış)
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Nurlan İrfan oğlu Həsənov
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Kamran Fərhad oğlu Bayramov (5-ci çağırış)
101 saylı Gədəbəy-Daşkəsən seçki dairəsi - Elşad Mirbəşir oğlu Mirbəşiroğlu
102 saylı i Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Nizami Abdullah oğlu Səfərov
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Sevinc Əmirəhməd qızı Hüseynova (5-ci çağırış)
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Arzu Nağıyev
105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (5-ci çağırış)
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (5-ci çağırış)
107 saylı Qazax seçki dairəsi Seyidov Səməd İsmayıl oğlu (5-ci çağırış)
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Nizami Qulu oğlu Cəfərov (5-ci çağırış)
109 saylı Balakən seçki dairəsi - Nəsib Məhəmməd oğlu Maqamalıyev (5-ci çağırış)
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Elşən Musayev (5-ci çağırış)
111 saylı Zaqatala-Balakyan seçki dairəsi – Kamilə Əliağa qızı Əliyeva (5-ci çağırış)
112 saylı Qax seçki dairəsi - Azər Kərimli (5-ci çağırış)
113 saylı Şəki şəhər Seçki dairəsi – Tunzaəl Məhəmmədzadə
114 saylı Şəki birinci kənd seçki dairəsi - Əli Məsimli (5-ci çağırış)
115 saylı Şəki ikinci kənd seçki dairəsi - Cavanşir Feyziyev (5-ci çağırış)
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Fəttah Heydərov (5-ci çağırış)
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Agiyə Həbib qızı Naxçıvanlı (5-ci çağırış)
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (5-ci çağırış)
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Bəxtiyar Yusif oğlu Sadıqov (5-ci çağırış)
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Ceyhun Valeh oğlu Məmmədov
121 saylı Laçın seçki dairəsi - Mahir Tapdıq oğlu Abbaszadə (5-ci çağırış)
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Tural Gəncəliyev
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Aqil Sadıq oğlu Məmmədov
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Elman Camal oğlu Məmmədov (5-ci çağırış)
125-ci Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İmamverdi İbiş oğlu İsmayılov (5-ci çağırış).

Xəbər lenti